6 szabadidős szokás a kiegyensúlyozottságért - Találd meg önmagad!

6 szabadidős szokás a kiegyensúlyozottságért - Találd meg önmagad!

Olyan időszakot élünk, amikor a testi és lelki kiegyensúlyozottság minden korábbinál nagyobb jelentőséggel bír. E kettő egymástól nem elválasztható, s ennek megfelelően a világjárvány kapcsán nem pusztán a testi egészség megőrzése érdemel figyelmet. Fontos, hogy a felborult viszonyok között is megtaláljuk azokat a dolgokat, amelyek kiegyensúlyozottságot teremtenek lelkünkben, ezzel egyidejűleg immunrendszerünk erősítéséért is téve.

Olyan időszakot élünk, amikor a testi és lelki kiegyensúlyozottság minden korábbinál nagyobb jelentőséggel bír. E kettő egymástól nem elválasztható, s ennek megfelelően a világjárvány kapcsán nem pusztán a testi egészség megőrzése érdemel figyelmet. Fontos, hogy a felborult viszonyok között is megtaláljuk azokat a dolgokat, amelyek kiegyensúlyozottságot teremtenek lelkünkben, ezzel egyidejűleg immunrendszerünk erősítéséért is téve.

Tény ugyanis, hogy az erős immunrendszer nem csak azon múlik, mennyire jól ellátott a szervezetünk mikrotápanyagokkal. A vitaminokon és ásványi anyagokon túl a mentális, lelki egészség is kiemelt jelentőséggel bír. Bár a munka kétségkívül alkalmas arra, hogy elterelje figyelmünket, de ennek területén is érdemes megmaradni az arany középúton. A szabadidős elfoglaltságok hozzásegíthetnek a pihenéshez és ahhoz, hogy megtaláld önmagad. Mikor máskor foglalkoznál ezzel, ha nem a karanténok, a home office és a szükségszerű otthon tartózkodás időszakában?

1. Fedezd fel aktuális lehetőségeid!

Otthonról dolgozol a kialakult helyzetben? Zárva van kedvenc uszodád? Nem szívesen mész emberek közé? Az igazán kiegyensúlyozott emberek akkor is megtalálják a számukra ideális elfoglaltságokat, ha aktuálisan távol kell maradniuk a baráti társaságtól, és a szórakozáshoz alkalmas helyek is zárva tartanak. A helyzet bizony különös aktualitással bír, így itt az ideje, hogy felfedezd mindazokat az elfoglaltságokat, amelyek akár egyedül is remek kikapcsolódást biztosítanak. Nem csak egyfajta védőburokként érdemes erre gondolnod, hanem lehetőségként is. Talán csak éppen erre a helyzetre volt szükséged ahhoz, hogy végre befelé figyelj, és megvalósítsd, előkészítsd régi álmaid.

2. Miért azt a munkát végzed, amit?

Egyre nagyobb azok száma, akik munkájukat akár home office keretein belül is elvégezhetik. Az internet kínálta előnyök megnyitják a kapukat a világ felé, és számos teendőd akár az online térben is elvégezheted. Nem csak munkádra igaz ez, hanem tanulmányaidra, vagy olyan új területek megismerésére, melyek mindig is érdekeltek. A szolgáltatók is igyekeznek kínálatukat úgy kialakítani, hogy az illeszkedjen az aktuális viszonyokhoz. Ha mindig is szerettél volna elvégezni egy stylist tanfolyamot, elmélyedni a grafikus szakmában, vagy egyszerűen csak nyelvet tanulnál, erre tökéletesen alkalmas az akár kényszerű otthon tartózkodás.

Elgondolkodtál már azon, hogy miért szereted munkádat? Bár a hajtás és a határidők egyikőnk szívéhez sem állnak közel, de mégis vannak olyan emberek, akik szeretik azt, amit csinálnak. Talán szabadúszóként is megállnád helyed a területen! Néha megéri másféle perspektívából tekinteni arra, amiben igazán jó vagy. Miért ne aknáznád ki a lehetőségeidet úgy, hogy közben fejlődni kezdesz?

3. Fedezd fel a benned élő gyereket!

Azok közé tartozol, akik szívesen bújnak vissza az ágyba hétvégén reggelente, és néznek meséket? Kicsit sem szégyellnivaló dolog ez. Mindannyiunkban ott él az az én, aki még gyermek és szeretné a világ dolgait azok felelősség-vonzatától távol megélni. Van valami, amit szívesen csináltál, vagy csináltál volna gyermekkorodban? A szakmai vélemények is azt mutatják, hogy az akkoriban meg nem élteket sokan kifejezetten felnőttként szeretnék megtapasztalni. Rajzolj, fess, vagy vágj bele egy új hobbi elsajátításába. A digitális tartalmak között akár az alapoktól kezdheted a rajzolást, online pedig megrendelhetsz minden hozzá szükséges dolgot.

4. Testmozgással a kiegyensúlyozottságért

Ha van valami, ami a feszültség oldására tökéletesen alkalmas, akkor a testmozgás biztosan az. Nem csak egy laza átmozgatásra gondolunk, hanem a komfortzónád átlépését igénylő edzésre. Ha teheted, végezd a gyakorlatokat szabad levegőn, menj kocogni, járj nagyokat, válassz edzettségednek és egészségi állapotodnak megfelelő mozgást. Erre otthonod falai között is van mód, hiszen a saját testsúlyos edzések akár online irányítással remek választásnak bizonyulnak. Ha nem tudod, hogy mivel üthetnéd el hasznosan az időt, akkor érdemes valamilyen mozgás mellett döntened. Ezzel immunrendszered is erősítheted, de a vonzó, tónusos külső érdekében szintén tehetsz.

5. Zene, ami mindig energiával tölt fel

Az a típus vagy, aki zuhanyozás közben, vagy az autóban mer csak énekelni?  Mi lenne, ha egyszer ezt otthon is megtennéd? Indítsd el kedvenc számaidat, és takarítás, pakolgatás közben add át magad az érzésnek. Akár táncra is perdülhetsz, hiszen mi más dobhatna fel jobban, mint a ritmus és a dallamok. Ezek érzelmekre és lelkiállapotra való hatását már évezredekkel ezelőtt is felfedezték. A mai kor zűrzavarában pedig különösen nagy szükség van ennek hatására.

6. Ne zárkózz el az emberektől!

Vannak olyan vészhangok, melyek arról szólnak, hogy a jelenlegi helyzetben az emberek még inkább elzárkóznak majd egymástól. A fizikai távolság egy dolog, de azon felül a modern technikáknak köszönhetően tarthatod kapcsolatot ismerőseiddel, barátaiddal akkor is, ha a vírushelyzet egyébként elválaszt. Légy nyitott, és vedd észre az új lehetőségeket, hozd ki a legjobbat abból, amit aktuálisan a sorstól kaptál. Keresd olyan emberek társaságát, akik inspirálnak, támogatnak abban, hogy bele merj vágni új dolgokba, melyekben felfedezheted saját magadat.

Forrás: http://www.lelkititkaink.hu/boldog_elet_titka.html